PEDIGREE PL
Szukaj
Dla dobra psów

Która rasa psa jest dla mnie odpowiednia?

sebastian-coman-travel-K6Ms6TW6Rls-detail.png

Jeżeli zastanawiasz się nad adopcją psa, to pomocne mogą okazać się poniższe wskazówki. Pamiętaj jednak, że mają one charakter ogólnikowy. Każdy pies – podobnie jak człowiek – ma swój własny, unikalny charakter, dlatego tak ważne jest, aby porozmawiać z pracownikami schroniska o pupilu, którego chcesz wprowadzić do swojej rodziny. Warto też dodać, że nigdy nie należy wykluczać ras mieszanych – zwierzęta takie często łączą w sobie najlepsze cechy dwóch lub więcej ras.

Jakie rasy psów są najlepsze dla ludzi, którzy mają małe dzieci?

Psy mogą nauczyć dzieci tak wiele, począwszy od współczucia, a skończywszy na odpowiedzialności – i oczywiście są doskonałymi towarzyszami zabaw. Niemniej jednak potrzebny Ci jest pies najlepiej pasujący do dziecka, który jest spokojny, łagodny i cierpliwy.

Rasy psów, które należy wziąć pod uwagę: cockapoo, labrador retriever, pudel, seter irlandzki, nowofunland, cavalier king charles spaniel, whippet

Jakie rasy są najlepsze dla ludzi, którzy mieszkają w bloku?

Oczywistym aspektem, który należy tutaj wziąć pod uwagę, jest wielkość psa, przy czym – o ile nie chcesz szybko popaść w konflikt z sąsiadami – dobrze jest wybrać psa, który będzie spokojny i cichy. Sprawdź nasze sugestie, w tym rasę shih tzu, którą niegdyś wyhodowano po to, aby jej przedstawiciele mogli mieszkać w chińskich pałacach!

Rasy, które należy wziąć pod uwagę: bichon frise, cavalier king charles spaniel, hawańczyk, shih tzu

Która rasa psa jest dla mnie odpowiednia?

Mimo że nie ma na to żadnych gwarancji, to niektóre rasy psów są bardziej skłonne dogadać się z innymi zwierzętami domowymi. Psy należące do grupy psów do towarzystwa często cechują się przywiązaniem i towarzyskością, natomiast psy z grupy psów sportowych zazwyczaj chętnie zaprzyjaźniają się z każdym, w tym również z kotami.

Rasy, które należy wziąć pod uwagę: basset hound, cockapoo, beagle, cavalier king charles spaniel, collie, golden retriever, labrador retriever.

Jakie rasy są najlepsze dla ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zbyt dużo ruchu?

Nie każdy miłośnik psów może sobie pozwolić na długie spacery szybkim krokiem, czy to ze względu na ograniczenia czasowe, czy zdrowotne. I chociaż należy pamiętać o tym, że wszystkie zwierzęta potrzebują aktywności fizycznej dla dobrego samopoczucia, to są i takie, które potrzebują jej mniej niż inne.

Rasy, które należy wziąć pod uwagę: basset hound, bolończyk, gryfonik brukselski, chihuahua, shih tzu, Yorkshire terrier, greyhound, whippet

Która rasa psa jest dla mnie odpowiednia?

I odwrotnie, możesz być bardzo aktywną osobą, która szuka towarzysza wędrówek, z którym będzie mogła pokonywać kilometry.

Rasy, które należy wziąć pod uwagę: wyżeł weimarski, rodezjan, dalmatyńczyk, border collie, owczarek niemiecki, boston terrier, jack russell, pointer, seter irlandzki, bokser.