PEDIGREE PL
Szukaj
Dla dobra psów

Psy ze schroniska - 5 ważnych faktów

Psy ze schroniska - 5 ważnych faktów

Wiele osób skłonnych jest podarować psu kochający dom, ale powstrzymują je obawy, jakie mają wobec psów ze schroniska. A szkoda, ponieważ znaczna ilość tych obaw to tak naprawdę mity. Przyjrzyjmy się najważniejszym faktom.

1. Powodów, dlaczego psy trafiają do schroniska, jest wiele.

Ludzie często zakładają, że wychowanie psa jest trudne, dlatego trafiają one do schroniska. Prawda jest zupełnie inna. Psy trafiają do schroniska z wielu innych powodów i często nie mają one nic wspólnego z samym zwierzęciem. Są to np. śmierć opiekuna psa, zagubienie czworonoga. Wystarczy zapytać pracowników schroniska, a opowiedzą Ci wszystko, co wiedzą, na temat psa ze schroniska, którego chcesz adoptować.

2. Psy ze schroniska mogą być dobrze zsocjalizowane.

Pokrewne mitowi o tym, że psy ze schroniska są „trudne”, jest przeświadczenie, że zwierzęta te nie są zsocjalizowane, bądź nie radzą sobie w kontaktach z człowiekiem – i oczywiście aspekt ten będzie szczególnie niepokojący, jeśli masz małe dzieci. Jednak nawet jeżeli pies nie jest zsocjalizowany w momencie, kiedy przybywa do schroniska (czego nie należy zakładać), to wysoko wykwalifikowany personel wkłada wiele wysiłku w szkolenie i socjalizowanie zwierząt będących pod jego opieką. To zaś oznacza, że nie ma żadnego powodu, dla którego nie miał(a)byś trafić na dobrze ułożonego psa. 

Psy ze schroniska - 5 ważnych faktów

3. W schronisku możesz znaleźć psy w każdym wieku.

Psy przebywające w schroniskach są w różnym wieku, począwszy od pełnych energii młodziaków aż po dojrzałych seniorów. Jeżeli więc pragniesz przedstawiciela tej pierwszej grupy, wiedz, że adopcja psa ze schroniska jest opcją także dla Ciebie.

4. Psy ze schroniska otoczone są opieką zdrowotną na bardzo wysokim poziomie.

Ze wszystkich błędnych przekonań na temat psów ze schroniska, to, że nie są właściwie zaopiekowane medycznie, jest najbardziej krzywdzące. W dobrze prowadzonym schronisku zdrowie mieszkańców jest na samym szczycie listy priorytetów, co oznacza, że psy są zaszczepione, zaczipowane, odrobaczone, zabezpieczone przed pchłami i kleszczami oraz poddawane zabiegowi kastracji. Jeżeli psy mają jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, to zostaniesz o tym poinformowany(a) przed adopcją.

5. W schronisku możesz znaleźć również psy rasowe.

Może pragniesz psa określonej rasy, ale jesteś przekonany(a), że nigdy nie znajdziesz psa tej rasy w schronisku? Jak wspomnieliśmy wcześniej – zwierzęta trafiają do schronisk z różnych powodów. Oznacza to, że wśród różnych psów czekających w schronisku na nowy dom znajdziesz również psy rasowe lub w typie rasy. 

Przekonałe(a)ś się, że warto pomyśleć o adopcji psa ze schroniska?

Psy ze schroniska - 5 ważnych faktów