Więcej informacji

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania dotyczące karmienia psa.

Pedigree
136 176
/opieka/wiecej-informacji/jak-dbac-o-zeby-psa-czyli-higiena-jamy-ustnej-u-psow1
Jak dbać o zęby psa, czyli higiena jamy ustnej u psów

Pielęgnacja psich zębów to bardzo ważny aspekt dbania o zdrowie naszych czworonogów. To nie tylko troska o ich komfort podczas zabawy, jedzenia i gryzienia ulubionych przekąsek. Jest to przede wszystkim zapobieganie ewentualnym chorobom przyzębia. Jak dbać o zęby psa, by jak najdłużej były zdrowe i silne?

Pedigree® Jak dbać o zęby psa, czyli higiena jamy ustnej u psów
Pedigree
136 176
/opieka/wiecej-informacji/przetrwale-zeby-mleczne-u-psa-co-nalezy-zrobic
Przetrwałe zęby mleczne u psa - co należy zrobić?

Jeśli zauważyłeś u swojego pupila problem z podwójnym uzębieniem, powinieneś jak najszybciej zareagować, aby jego zgryz stał się prawidłowy i pozwalał na normalne funkcjonowanie zwierzęcia. Przetrwałe zęby mleczne występują nawet u 15% populacji psów. Dlaczego tak się dzieje? Które rasy są najbardziej narażone na problemy z uzębieniem? Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

Pedigree® Przetrwałe zęby mleczne u psa - co należy zrobić?
Pedigree
136 176
/opieka/wiecej-informacji/zeby-u-psa-ile-zebow-ma-pies-budowa-i-uklad-psich-zebow1
Zęby u psa – ile zębów ma pies? Budowa i układ psich zębów

Budowa psiego pyszczka odzwierciedla jego sposób odżywiania, czyli względną mięsożerność. To, ile zębów ma dorosły pies lub szczeniak, jest uzależnione od jego etapu rozwoju, zaś stan jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na zdrowie całego organizmu. Wady zgryzu, takie jak podwójne zęby u psa, nie pozostają obojętne dla funkcjonowania narządów wewnętrznych. W jamie ustnej następuje rozdrobnienie spożywanego pokarmu, co sprzyja optymalnemu trawieniu w dalszych odcinkach przewodu pokarmowego. Z tego powodu dbanie o zdrowie zębów jest kluczowe w opiece nad czworonogiem. Jak wygląda prawidłowe uzębienie u psa i jak o nie dbać, aby było jak najdłużej w dobrej kondycji?

Pedigree® Zęby u psa – ile zębów ma pies? Budowa i układ psich zębów
Pedigree® Feeling Happy Pedigree® Feeling Happy