zamknij

Baza wiedzy

Zapraszamy do skorzystania z naszego Poradnika. Znajdziesz w nim porady dot. wyboru psa, jego żywienia czy opieki zdrowotnej.

Przygotowanie do posiadania psa

Czy jesteś gotowy na posiadanie psa?

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem do swojego domu psa- przemyśl dokładnie tę decyzję. Ważne, by zwierzę wybrane przez Ciebie odpowiadało Twojemu stylowi życia, ilości wolnego czasu oraz przestrzeni, którą możesz mu zapewnić. Zbierz informacje o psach- na temat hodowli, ras, sposobu wychowania, ilości wymaganego miejsca, aktywności fizycznej psów, a dzięki temu dokonasz właściwego wyboru.

Dlaczego chcesz psa?

Zastanów się również, czym się kierujesz, wybierając nowego domownika. Powinieneś rozważyć kupno psa pod kątem Twoich potrzeb i stylu życia. Jest wiele różnych typów użytkowych psów: od psa stróżującego, poprzez psa pasterskiego czy psa do użytku sportowego. Pamiętaj, że jeśli myślisz o szkoleniu psa, dopasuj rasę do Twojego charakteru i sposobu bycia, gdyż to ułatwi komunikację między wami i przyspieszy naukę.

Ile miejsca zarezerwować na nowego psa?

Wybierając konkretną rasę psa należy brać pod uwagę, czy jesteśmy w stanie zapewnić mu wystarczającą ilość przestrzeni i spełnić jego potrzeby psychologiczne (behawioralne). To znaczy, że np. psy stróżujące nie będą w stanie realizować swoich potrzeb w małym mieszkaniu, co więcej próby ich spełniania staną się uciążliwe zarówno dla domowników jak i sąsiadów. Musimy pamiętać, że jeśli pies wymaga więcej ruchu, nawet największy dom czy ogród nie jest wystarczający. Zwierzę potrzebuje interakcji z człowiekiem, zabawy na dworze, spacerów. Oczywiście wybierając naszego przyszłego psa powinniśmy brać pod uwagę jego wielkość i dopasować ją do możliwości lokalowych, tak, aby zarówno nam jak i naszemu psu żyło się wygodnie.

Jaki jest Twój budżet?

Należy się liczyć z tym, że posiadanie psa może być kosztowne. Oprócz pierwszych wydatków poniesionych na wyprawkę (legowiska, miski, smycz, szelki bądź obroża itp.) koszty utrzymania psa mogą być dość wysokie i uwzględniają: opiekę weterynaryjną, właściwą karmę, ewentualne ubezpieczenie zwierzęcia, zastępczą opiekę czy w przypadku ras wymagających strzyżenia- usługi fryzjerskie.  • Odpowiednia karma dla twojego pupila!

    Najwyżej jakości składniki w karmie mokrej Pedigree zapewniają psu pełnowartościowy posiłek.

  • CZY JESTEŚ GOTOWY NA POSIADANIE PSA?

    Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem do swojego domu psa- przemyśl dokładnie tę decyzję.