PEDIGREE PL
Szukaj
Dla dobra psów

Chcesz adoptować psa? Przygotuj się!

Chcesz adoptować psa? Przygotuj się!

Gratulacje! Adoptujesz psa! Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować się na pierwsze dni szczeniaka w domu!

Wyprawka dla psa

Zanim adoptujesz psa, musisz zaopatrzyć się w podstawowy zestaw obejmujący wygodne posłanie, miski na jedzenie i wodę, smycz, obrożę oraz identyfikator, zabawki, zestaw do pielęgnacji oraz klatkę lub transporter.

Pomyśl o karmie dla psa

Bardzo ważne jest, aby na początku kontynuować dietę, do której pies jest przyzwyczajony, ponieważ nagła zmiana pokarmu może wywołać u niego dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Potem- jeśli istnieje taka konieczność- możesz wybrać karmę dla psa według własnego uznania zgodnie z potrzebami czworonoga, stopniowo mieszając ją przez około 5-7 dni z dotychczas podawaną psu karmą.

W Pedigree poświęciliśmy ponad 50 lat na badania, aby mieć pewność, że nasza karma stanowi idealne połączenie białka, tłuszczów, węglowodanów ( w tym włókna pokarmowego) oraz witamin i minerałów, dzięki czemu Twój pies będzie szczęśliwy i zdrowy.

Chcesz adoptować psa? Przygotuj się!

Adopcja psa przygotuj swój dom

Ze względu na to, że każdy dom jest inny, nie ma możliwości sporządzenia wyczerpującej listy tego, co należy zrobić przed adopcją psa. Istnieje jednak kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Wszystkie środki czystości, środki piorące i leki należy trzymać z dala od psa; niektóre produkty spożywcze, w tym czekolada, awokado, winogrona, rodzynki, cebula, czosnek i kawa, są bardzo toksyczne dla czworonogów. Należy również schować wszelkie drobne przedmioty, takie jak monety, baterie, niewielkich rozmiarów zabawki, spinacze i gumki, a także upewnić się, że przewody i kable są zabezpieczone. Bramki (takie jak dla dzieci) mogą być bardzo przydatnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy mieć pewność, że adoptowany pies nie wejdzie do określonych pomieszczeń. Jeżeli dysponujesz ogrodem wokół domu, nie zapominaj również o nim. Musisz nie tylko zadbać o to, aby pies nie wydostał się poza Twój teren, ale także usunąć z rabatek wszystkie trujące rośliny i upewnić się, że rzeczy takie jak nawóz znajdują się w bezpiecznym miejscu.

Przygotowanie dzieci na przybycie nowego psa

Jeżeli masz małe dzieci, to będą one bez wątpienia bardzo podekscytowane przybyciem nowego pupila. Ważne jest, aby nauczyć dziecko tego, co może robić, a czego nie w odniesieniu do adoptowanego psa. Małe rączki mogą być na przykład nieco nieporadne i ścisnąć lub pociągnąć psa za sierść. Naucz więc swoje dziecko, że musi być delikatne i że na powitanie dobrym pomysłem jest spokojne podejście do psa z boku i pozwolenie mu się obwąchać. Należy również unikać nagłych ruchów i głośnych dźwięków – to nie lada wyzwanie, aby wytłumaczyć to podekscytowanemu maluchowi, ale jest to podstawowa kwestia bezpieczeństwa, za którą jesteśmy odpowiedzialni, jako dorośli.

Gdy już przyprowadzisz swojego nowego psa do domu, obowiązuje bardzo ważna zasada: Nigdy nie zostawiaj dziecka i zwierzęcia bez opieki. Nawet najłagodniejsze i najlepiej ułożone psy mogą stracić nad sobą kontrolę, gdy ktoś je pociągnie za sierść albo nadepnie im na łapę.

Chcesz adoptować psa? Przygotuj się!

Jeżeli masz już kota lub inne zwierzę, to zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby stosunki pomiędzy wszystkimi zwierzętami ułożyły się poprawnie. Wcześniejsza podmiana posłań dwóch zwierząt da im szansę na poznanie się po zapachu. 

Jeżeli masz kota, zadbaj o to, aby zawsze miał bezpieczne schronienie, do którego może uciec przed nowym psem w domu. Nie zapomnij także postawić kocich misek z jedzeniem i wodą w miejscu, do którego pies nie będzie miał dostępu. Karma dla kotów nie jest karmą odpowiednią dla psów – poza tym, co to za maniery, żeby pies zjadał kotu obiad! 

Znajdź dobrego lekarza weterynarii i zastanów się nad ubezpieczeniem adoptowanego psa

Nie zwlekaj ze znalezieniem lekarza weterynarii do czasu, aż Twój nowy pies poczuje się źle. To właśnie teraz jest ten moment, aby zacząć rozpytywać o dobrego lekarza weterynarii w Twojej okolicy. Gdy już takiego znajdziesz, możesz porozmawiać z nim o najważniejszych zabiegach profilaktycznych, które należy wykonać w najbliższym czasie. Zastanów się również nad możliwością ubezpieczenia dla zwierząt, które pomoże Ci zabezpieczyć się przed niespodziewanymi kosztami i zapewni spokój ducha.