Fakty o naszej karmie

Tutaj znajdziesz fakty dotyczące tego, co znajduje się w naszej karmy, oraz jak dobieramy każdy składnik, aby spełniał potrzeby Twojego psa.

Pedigree Ingredients
Meat and Animal Derivatives

MIĘSO I PRODUKTY POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO

Całkowita zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego sięga 45% w przypadku naszych karm mokrych oraz 34% w karmach suchych. Produkty pochodzenia zwierzęcego to elementy tusz zwierząt rzeźnych dopuszczonych do spożycia przez ludzi, które nie są mięsem (mięśniami), np. wątroby, serca, nerki. Kompletna i zbilansowana karma dla zwierząt musi zapewniać psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, z których część nie jest dostępna w samym mięsie, a których źródłem są właśnie produkty pochodzenia zwierzęcego.

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, których używamy do produkcji karmy Pedigree®, zawsze pochodzą od zwierząt, które zgodnie z prawem unijnym, są dopuszczone do spożycia przez ludzi.

Inorganic Matter

MATERIA NIEORGANICZNA

„Materia nieorganiczna” to termin prawny, który musi znajdować się na etykietach wszystkich karm dla zwierząt. Jest to po prostu inne określenie na zawartość substancji mineralnych. Substancje mineralne są dodawane w trakcie procesu produkcyjnego karmy, aby zagwarantować, że jedzenie Twojego psa jest kompletne i zbilansowane.

Vegetable Derivatives

PRODUKTY POCHODZENIA ROŚLINNEGO

„Produkty pochodzenia roślinnego” to roślinne składniki karmy. Są one dobrym źródłem białka, a ich właściwy poziom jest korzystny dla psów, np. wysłodki buraczane wspomagają skuteczną pracę układu trawiennego.

Cereals

ZBOŻA

Zboża takie jak pszenica, kukurydza czy ryż są źródłem węglowodanów. Badania naukowe pokazują, że zboża w naszej karmie są korzystne jako źródło energii oraz błonnika sprzyjającego utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego.

Produkty pochodzenia roślinnego i zboża są dodawane do naszych karm, aby zoptymalizować czas przejścia żywności przez jelita, co wspomaga przyswajanie substancji oddżywczych przez układ pokarmowy.

Flavours and Sugar

AROMATY I CUKRY

Nie stosujemy sztucznych aromatów w naszych produktach, zaś cukrów naturalnych w niektórych naszych karmach wynika z procesów produkcyjnych. Nie dodajemy fizycznie sacharozy, czy „cukru spożywczego”, dla polepszenia smaku naszych produktów. Co ciekawe, psy nie odczuwają smaku cukru w taki sam sposób jak ludzie, więc dodawanie cukru do karmy nie sprawiłoby, że będzie ona smaczniejsza dla psa.

Salt

SÓL

Psy jako zwierzęta mięsożerne są przystosowane do diety zawierającej znaczące poziomy sodu- minerału wchodzącego w skład soli kuchennej (NaCl- chlorek sodu). Sód należy do niezbędnych składników odżywczych dla psów i musi znajdować się w pokarmie naszych czworonogów. Z tego powodu sód jest również obecny w naszych karmach w ilościach określonych przez FEDIAF (Europejską Federację Przemysłu Żywieniowego dla Zwierząt Domowych) oraz przez Centr Żywienia Zwierząt Waltham. Warto wiedzieć, że zawartość soli w jedzeniu psów nie wpływa na jego smakowitość, gdyż nasze pupile odbierają jej smak inaczej niż ludzie.

ADDITIVES

DODATKI

W naszych produktach znajdują się tylko takie składniki, które pełnią konkretną funkcję np. odżywczą, technologiczną, zapewniają bezpieczeństwo lub spełniają wymagania opiekunów. Jeśli ze względu na bezpieczeństwo mikrobiologiczne karmy, dodajemy do niej konserwanty, zawsze są one zatwierdzone jako bezpieczne i znajdują się w ilościach dopuszczonych przez normy prawne. Warto wiedzieć, że produkty w puszkach oraz w saszetkach nie potrzebują zastosowania konserwantów, gdyż ich bezpieczeństwo jest zapewnione przez szczelne zamknięcie i proces sterylizacji, któremu są poddawane. Natomiast w karmach suchych niska zawartość wody chroni przed rozwojem mikroorganizmów, co powoduje, że w większości nie wymagają one dodatku konserwantów. W praktyce te substancje stosuje się w granulach półwilgotnych.

Pytania i odpowiedzi

1- Produkty pochodzenia zwierzęcego to dla psów dobre źródło białka i innych cennych substancji odżywczych.

Produkty pochodzenia zwierzęcego to elementy tusz zwierząt rzeźnych dopuszczonych do spożycia przez ludzi, które nie są mięsem (mięśniami). Kompletna i zbilansowana karma dla zwierząt musi zapewniać psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, z których część nie jest dostępna w samym mięsie, a których źródłem są właśnie produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak np. serca, wątroby czy nerki.

Składniki, które używamy w naszych karmach, zależą w dużej mierze od pory roku i łańcucha dostaw, ponieważ, korzystamy z elementów dopuszczonych do spożycia przez ludzi, ale niewykorzystanych w produkcji wyrobów dla człowieka. Oznacza to, że używamy różnych rodzajów mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, zawsze mając na uwadze cel, jakim jest zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i najlepszej jakości karmy dla psów. Na etykiecie zawsze zamieszczamy informację o wersji smakowej np. „z wołowiną”, a ponadto pokarm zawiera inne mięsa i produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak np. kurczak, indyk, jagnięcina.

2- Całkowita zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w naszych karmach znacznie przewyższa 4%.

Wymogi ustawowe dotyczące znakowania karmy dla zwierząt czasami skutkują deklaracjami na etykietach, które są źle rozumiane bądź błędnie interpretowane. Na przykład, produkt zawierający wołowinę może mieć na etykiecie informację o treści: „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% wołowiny)”, co może prowadzić konsumentów do błędnego założenia, że nasze produkty zawierają tylko 4% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. A tak nie jest.

Wskazany procent odnosi się wyłącznie do zawartości mięsa ze zwierzęcia wskazanego w smaku karmy, a nie do całkowitej zawartości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w produkcie.

Całkowita zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w karmach mokrych Pedigree® wynosi od 27% do 65%, a w karmach suchych Pedigree® wynosi między 15% a 39%.

Składniki, które używamy w naszych karmach, zależą w dużej mierze od pory roku i łańcucha dostaw, ponieważ, korzystamy z elementów dopuszczonych do spożycia przez ludzi, ale niewykorzystanych w produkcji wyrobów dla człowieka. Oznacza to, że używamy różnych rodzajów mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, zawsze mając na uwadze cel, jakim jest zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i najlepszej jakości karmy dla psów. Na etykiecie zawsze zamieszczamy informację o wersji smakowej np. „z wołowiną”, a ponadto pokarm zawiera inne mięsa i produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak np. kurczak, indyk, jagnięcina.

3- Używamy w naszych produktach wyłącznie składników najwyższej jakości.

Wszystkie stosowane przez nas składniki spełniają konkretną rolę, którą może być odżywianie, poprawa bezpieczeństwa produktu, zapewnienie radości czy satysfakcji opiekuna zwierzęcia.

Polityka firmy Mars zakłada stosowanie wyłącznie surowców najwyższej jakości. Nasze receptury są przedmiotem surowych specyfikacji i nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości i bezpieczeństwa naszych produktów.

Na przykład, wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, które stosujemy do produkcji naszych karmy, pochodzą od zwierząt nadających się do spożycia przez ludzi i są w pełni zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi pozyskiwania i przetwarzania surowców pochodzenia zwierzęcego.

Firma Mars kieruje się surowymi wymogami dotyczącymi składników i posiada programy zapewniania jakości i zatwierdzania dostawców w celu zapewnienia prawidłowej jakości i składu naszych produktów.

4- Wszystkie składniki naszych karm znalazły się tam z konkretnego powodu.

Wszystkie składniki stosowane w naszych karmach, spełniają konkretną rolę, którą może być odżywianie, poprawa bezpieczeństwa produktu, zapewnienie radości czy satysfakcji opiekuna zwierzęcia.

Stosujemy błonnik pokarmowy, który zapewnia korzyści żywieniowe. Błonnik pełni w żywieniu ważną funkcję, wspomagając zdrowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Wszystkie nasze produkty są łatwo przyswajalne, a można to osiągnąć wyłącznie dzięki zastosowaniu wysokiej jakości składników.

5- Nasze karmy są w 100% kompletne i zbilansowane

Karmy Pedigree® są w 100% kompletne i zbilansowane, co oznacza, że ich skład zaspokaja wymogi żywieniowe psa zgodnie z jego stylem bądź etapem życia. Nasze karmy zawierają właściwy poziom energii i odpowiednie ilości substancji odżywczych, których Twój pies potrzebuje, by wieść szczęśliwe życie.

Wszystkie nasze karmy zawierają na opakowaniu informację o właściwym sposobie żywienia zwierzęcia, co ułatwi Ci podawanie odpowiedniej porcji jedzenia, dostarczającej optymalne ilości energii i składników odżywczych. Wszystko po to, by zachować zdrowie i idealną kondycję.

6- Nasze karmy charakteryzują się optymalną strawnością, co pozwala na utrzymanie zdrowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Składniki stosowane przez nas do wyrobu karmy muszą spełniać surowe wymogi jakościowe. Zakupujemy składniki wyłącznie od dostawców, którzy przejdą nasz rygorystyczny proces zatwierdzania. Między innymi, dzięki temu wszystkie nasze pokarmy mają optymalną strawność, co umożliwia zwierzęciu przyswojenie niezbędnych składników odżywczych, czego dowodem są prawidłowe odchody. Biegunka u czworonoga zawsze wzbudza niepokój troskliwego opiekuna. Warto jednak wiedzieć, że jest to objaw, który może być wywołany przez wiele różnych przyczyn takich jak np.: nagłe zmiany pożywienia, jedzenie resztek ze stołu bądź zepsutych pokarmów ze śmietnika, stres. U podłoża biegunki mogą też leżeć różnego rodzaju choroby, dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Zbyt szybka zmiana diety jest częstą przyczyną biegunek. Dlatego pamiętaj, żeby przestawiać psa na nowy pokarm stopniowo, w ciągu około tygodnia.

7- Alergie pokarmowe

Pewien odsetek populacji zwierząt domowych cierpi na różnego rodzaju choroby alergiczne. W większości przypadków są one związane z reakcją na czynniki takie jak pyłki, kurz, ale też pchły czy roztocza.

Alergie pokarmowe występują u zwierząt stosunkowo rzadko i szacuje się, że stanowią mniej niż 10% wszystkich alergii. Jednakże, podobnie jak niektórzy ludzie nie tolerują pewnych składników diety, takich jak np. białko mleka krowiego, tak też u niewielkiego odsetka zwierząt domowych może występować alergia lub nietolerancja np. wołowiny, nabiału.

Alergeny będą się różnić w zależności od osobnika- tak samo jak u ludzi. Zwierzęta z alergią pokarmową powinny korzystać ze specjalnych diet leczniczych- z hydrolizowanym białkiem lub diet eliminacyjnych zawierających jedno, nowe źródło białka i węglowodanów.

Najczęstszym objawem alergii pokarmowej jest świąd skóry, mogą pojawić się także symptomy ze strony układu pokarmowego. Jeśli obawiasz się, że Twój pies cierpi z powodu alergii pokarmowej, zabierz go do lekarza weterynarii, który pomoże zdiagnozować przyczynę problemu.

8- Dowiedziono naukowo, że nasze produkty do pielęgnacji jamy ustnej wspomagają zdrowie dziąseł i zębów

Twój pies może nie umieć Ci przekazać, gdy coś jest nie tak, ale niestety 4 na 5 psów powyżej 3. roku życia cierpi na choroby dziąseł. Są one spowodowane gromadzeniem się osadu przy linii dziąseł.

Najlepszym sposobem pielęgnacji zębów psa jest codzienne ich szczotkowanie. KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ NASZ PRZEWODNIK MYCIA ZĘBÓW PSA. Jako uzupełnienie codziennej profilaktyki, świetnie nadają się przysmaki DentaStix®. Regularnie podawane, redukują gromadzenie osadu nazębnego i zmniejszają tworzenie kamienia nazębnego nawet do 80%.

Udowodniono naukowo, że dzięki swojej specjalnej konsystencji oraz aktywnym składnikom, przysmaki Pedigree® DentaStix® do codziennego podawania oraz Pedigree® Advanced do stosowania 2 razy w tygodniu, redukują tworzenie osadu na linii dziąseł, jeśli są podawane regularnie w ramach pielęgnacji jamy ustnej.

9- Nasze przysmaki

Zdrowe przysmaki dla szczęśliwych psów. Czy w trakcie treningu, dla przyjemności lub po prostu jako element zabawy przysmaki Pedigree oferują smaczny i odpowiedzialny sposób nagradzania psa. Nasze przysmaki zostały opracowane przy współpracy z lekarzami weterynarii, behawiorystami i dietetykami. Dzięki temu możemy korzystać z szerokiej gamy ciasteczek, gryzaków i innych smakołyków. Wszystkie nasze produkty mają podany na etykiecie sposób karmienia, aby dbać o zdrową, szczupłą sylwetkę pupila. Są także zdrowe i bezpieczne- także pod względem twardości, tak aby nie powodować uszkodzenia zębów. Nasze przysmaki DentaStix nie tylko ograniczają gromadzenie się płytki bakteryjnej i tworzenie kamienia nazębnego, co udowodniono naukowo, ale także mają niską… Inne zamiast pozostałe

Pedigree® Feeling Happy Pedigree® Feeling Happy