PIĘLĘGNACJA ZĘBÓW MOJEGO PSA

Twój pies może nie umieć Ci przekazać, gdy coś jest nie tak, ale niestety 4 na 5 psów powyżej 3. roku życia cierpi na choroby dziąseł. Są one spowodowane gromadzeniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego. Rutynowa pielęgnacja zębów pozwala na usunięcie osadu i ograniczenie tworzenia kamienia nazębnego.

PİELĘGNACJA ZĘBÓW PSA

Jak szczotkować zęby psa

Jak szczotkować zęby psa

Regularne szczotkowanie zębów psa to świetny sposób na utrzymanie zębów i dziąseł w zdrowiu, a także na zwalczanie chorób dziąseł.

Stopniowe wprowadzanie szczotkowania zębów pomoże psu przyzwyczaić się do zabiegu i polubić go.

We współpracy z brytyjskim Stowarzyszeniem Stomatologów Weterynaryjnych przygotowaliśmy ten prosty przewodnik, aby krok po kroku pokazać Ci, jak proste i skuteczne może być szczotkowanie zębów Twojego psa.

Co będzie Ci potrzebne?
 • Szczoteczka do zębów dla psów o średniej twardości

 • Pasta do zębów dla psów (nie należy korzystać z past przeznaczonych dla ludzi, gdyż zawierają one fluor, który jest toksyczny dla psów)

 • Trochę wody

 • Spokojne miejsce, gdzie nikt i nic nie będzie przeszkadzać

 • Czyste ręce z krótkimi paznokciami, w trosce o bezpieczeństwo psa

 • Dużo cierpliwości

Jeśli potrzeba, możesz pobrać ten przydatny przewodnik do wykorzystania w przyszłości.

DentaStix®

Pedigree® DentaStix®

Unikalny kształt X przysmaku oraz jego delikatne właściwości ścierne sprawiają, że Pedigree® DentaStix® jest przeżuwany znacznie dłużej, skutecznie usuwając płytkę bakteryjną.

Jak przysmak Pedigree® DentaStix® zwalcza przyrost kamienia nazębnego

Dowiedz się, jak Pedigree® DentaStix® pomaga chronić psa przed chorobami dziąseł.

Niestety 4 na 5 psów powyżej 3. roku życia cierpi na choroby dziąseł. Często skutkują one bolesnym i kosztownym leczeniem. Przy codziennym stosowaniu, przysmak Pedigree® DentaStix® redukuje przyrost kamienia nazębnego nawet o 80%. Pedigree® DentaStix® jest dostępny w różnych rozmiarach dopasowanych do różnych wielkości psów (małe, średnie, duże). Oprócz doskonałego smaku, średniej wielkości przysmak ma zaledwie 82 kalorie i jest bez dodatku cukru. Jesteśmy naprawdę dumni z Pedigree® DentaStix®. I nie tylko my! 74% lekarzy weterynarii zaleca stosowanie DentaStix® jako dobre dla zdrowia jamy ustnej psa*

Jak działa DentaStix®?

Dzięki połączeniu specjalnej tekstury oraz aktywnych składników:

 • Specjalna tekstura

  Pedigree® DentaStix® ma unikalny kształt X i przy codziennym stosowaniu jego specjalna tekstura redukuje przyrost kamienia nazębnego nawet o 80%, co zostało udowodnione badaniami naukowymi.

 • Aktywne składniki

  Pedigree® DentaStix® zawiera dwa aktywne składniki (tripolifosforan sodu i siarczan cynku), które wiążą wapń obecny w ślinie i spowalniają narastanie kamienia nazębnego. Sprawiają też, że osad nazębny dłużej pozostaje miękki i łatwy do usunięcia dzięki przy przeżuwaniu przysmaku Pedigree® DentaStix®.

 • Jak działają aktywne składniki

DentaStix® Fresh

Pedigree® DentaStix® Fresh

Wszystkie zalety przysmaku DentaStix® wzbogacone o unikalną mieszankę wyciągu z zielonej herbaty oraz olejku eukaliptusowego, aby odświeżyć oddech psa i zmniejszyć ilość lotnych związków siarki wytworzonych przez bakterie.

Jak Pedigree® DentaStix® Fresh zwalcza przyrost płytki nazębnej i odświeża oddech

Udowodniono naukowo, że Pedigree® DentaStix® Fresh redukuje przyrost kamienia nazębnego, a zawarte w nim aktywne składniki odświeżają oddech.

Nieświeży oddech jest częstym objawem choroby dziąseł i dlatego zamiast maskować ten problem, lepiej jest zwrócić na niego uwagę zatroszczyć się o skuteczną, rutynową pielęgnację jamy ustnej psa.

Choroba dziąseł jest spowodowana gromadzeniem się płytki bakteryjnej przy linii dziąseł i może być bardzo bolesna.

Doskonale smakujące przysmaki Pedigree® DentaStix® Fresh są dostępne w małych, średnich i dużych rozmiarach, dostosowanych do szczęk psów o różnej wielkości. Przysmaki o obniżonej zawartości tłuszczu, bez dodatku cukru oraz bez sztucznych barwników i aromatów. I tyllko 82 kalorie w przysmaku średniej wielkości. Dzięki temu możesz mieć pewność, że codziennie zapewniasz swojemu psu najlepszą opiekę.

Fakty dotyczące nieświeżego oddechu

Lotne związki siarki są wytwarzane przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej psa i to one są przyczyną nieświeżego oddechu. Wysokie stężenie lotnych związków siarki jest często łączone z chorobami dziąseł.

Jeśli nieświeży oddech utrzymuje się, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii, gdyż jest to często oznaką choroby dziąseł. Aby utrzymać jamę ustną Twojego psa w zdrowiu, oprócz skutecznej, rutynowej pielęgnacji, zalecamy kontrolę dentystyczną u lekarza weterynarii co 6 miesięcy.

Jak działa przysmak DentaStix®?

Pedigree® DentaStix® Fresh ma unikalny kształt X i przy codziennym stosowaniu połączenie specjalnej tekstury z aktywnymi składnikami redukuje przyrost kamienia nazębnego nawet o 80%, co zostało udowodnione badaniami naukowymi. Nieświeży oddech jest spowodowany przez lotne związki siarki. I dlatego przysmak Pedigree® DentaStix® Fresh zawiera unikalny aktywny składnik w postaci mieszanki z wyciągu zielonej herbaty i opatentowanego olejku eukaliptusowego. Rolą tych składników nie jest wyłącznie maskowanie nieświeżego oddechu, lecz zmniejszanie stężenia lotnych związków siarki w jamie ustnej psa.

Jak działają aktywne składniki

Mity związane z pielęgnacją zębów

Mity dotyczące Pedigree® Dentastix®

Mit: Gryzaki dentystyczne powodują u mojego psa krwawienie z dziąseł.

ODP.: Dowiedziono naukowo, że Pedigree® Dentastix® zmniejsza przyrost płytki bakteryjnej gromadzącej się na linii dziąseł, tam gdzie ma to największe znaczenie. Dzieje się tak dzięki rewolucyjnej teksturze, która zagina się wokół zębów dając efekt głębokiego czyszczenia.

Żucie i szczotkowanie zębów może powodować krwawienie dziąseł u psów w przypadku zapalenia dziąseł (podobnie jak u człowieka). Im skuteczniej przysmak dociera do linii dziąseł, tym większe prawdopodobieństwo, że dziąsła, w których przebiega proces zapalny, zaczną krwawić.

Niewielkie plamki krwi na produkcie nie powinny budzić obaw tak, jak w przypadku ciągłego szczotkowania. Regularne podawanie Pedigree® Dentastix® powinno zmniejszyć takie niewielkie krwawienie, a ostatecznie go wyeliminować w miarę jak będzie poprawiać się stan dziąseł.

Ciągłe lub duże krwawienie może wskazywać na zaawansowaną chorobę przyzębia, a zatem, jeżeli masz obawy w tym względzie, zalecamy wizytę o lekarza weterynarii, który podda Twojego psa pełnemu, klinicznemu badaniu jamy ustnej.

Mit: Mój pies naprawdę szybko zjada DentaStix®, co oznacza, że produkt nie spełnia swojej roli.

ODP.:Nasze badania pokazują, że gdy zjedzenie DentaStix® zajmuje psu tylko 40-50 sekund, to zwierzę i tak przeżuwa produkt od 90 do 130 razy. Ma to duże znaczenie jeżeli chodzi o osad i kamień na zębach. Nie martw się zbytnio, jeżeli Twój pies szybko przeżuje produkt.

Mit: To cukier powoduje problemy z zębami u psów - podobnie jak u ludzi

ODP.: Jama ustna psów zdecydowanie różni się od ludzkiej, nie tylko pod względem rodzaju i liczby zębów, ale również w kwestii flory bakteryjnej. Z tego powodu u psów bardzo rzadko występuje próchnica, a jedzenie cukrów (węglowodanów) nie wpływa na zdrowie zębów i dziąseł. Prawdziwym problemem u psów jest choroba dziąseł, więc zapobieganie tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia to klucz do utrzymania zdrowych dziąseł aż do późnej starości.

Mit: DentaStix® jest przysmakiem wysokokalorycznym

ODP.: DentaStix® nie jest produktem wysokokalorycznym- średniej wielkości przysmak zawiera tylko 82 kalorie. Pedigree Dentastix nie zawiera również dodanego cukru. Aby mieć pewność, że Twój pies nie przybiera na wadze, zmniejsz nieco ilość karmy podawanej mu podczas posiłków, aby skompensować podanie DentaStix®.

X