PEDIGREE PL
Szukaj

Odpowiednie odżywianie

Największe korzyści zdrowotne daje psu dieta obejmująca podawanie zarówno karmy mokrej, jak i karmy suchej, a dodatkowo przysmaków i produktów przeznaczonych do pielęgnacji jamy ustnej.

What Should I Feed My Dog

Kompletna i zbilansowna dieta

Badania prowadzone przez Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM®, światowy autorytet w dziedzinie pielęgnacji i żywienia zwierząt domowych, wykazały, że psy czerpią największe korzyści zdrowotne z diety obejmującej zarówno karmę mokrą jak i suchą, rozszerzonej o gryzaki przysmaki przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej.

Dla największych korzyści zdrowotnych, ale też dla atrakcyjnego smaku i różnej konsystencji pokarmu, podawaj swojemu psu pokarm mokry i suchy w stosunku 1:1 pod względem masy. Dodatkowo, dla jeszcze większej radości, poczęstuj czworonoga specjalnymi przysmakami Pedigree. Pamiętaj, aby z przekąsek pochodziło nie więcej niż 10% dziennej dawki kalorii- o tyle powinno się też zmniejszyć porcję głównego posiłku.

waltham logo

Karma sucha

Sucha karma Pedigree® Vital to w 100% kompletne jedzenie, opracowane w oparciu o badania naukowe po to, aby chronić zdrowie jamy ustnej psa, a także dbać o jego skórę i sierść, układ trawienny i odporność - cztery najistotniejsze wg lekarzy weterynarii obszary zdrowia psa, będące najczęściej przyczyną różnorodnych problemów. Karma nie zawiera sztucznych aromatów, dostarcza włókno pokarmowe, by wspomagać funkcjonowanie układu trawiennego, a specjalna tekstura i składniki aktywne pomagają zachować zdrowie jamy ustnej.

Karma sucha

Karma mokra (saszetki, puszki)

Psy uwielbiają mokrą karmę i może być ona również świetna dla ich zdrowia. Zawiera ona około cztery razy mniej kalorii w 1 gramie niż przeciętna karma sucha, tak więc może pomóc psu utrzymać zdrową masę ciała. Taka karma zawiera również więcej wody niż karma sucha, co korzystnie wpływa na zdrowie układu moczowego zwierzęcia, a także jest bardziej zbliżone do tego, co pies wybrałby, żyjąc dziko.

Karma mokra

Pielęgnacja jamy ustnej

Aż 4 na 5 psów cierpi na choroby dziąseł. Są one spowodowane gromadzeniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego przy linii dziąseł, co można zredukować regularną pielęgnacją zębów. Najskuteczniejszym sposobem pielęgnacji jest codzienne szczotkowanie zębów psa. Dodatkowo- idealnym uzupełnieniem profilaktyki, lub rozwiązaniem w sytuacji, gdy zabiegi pielęgnacyjne u Twojego pupila są utrudnione, są rekomendowane przez lekarzy weterynarii przysmaki DentaStix, które usuwają osad nazębny i ograniczają tworzenie kamienia nazębnego nawet do 80%, co zostało udowodnione naukowo.

Pielęgnacja jamy ustnej

Przysmaki

Nagradzanie psa przysmakami to świetny sposób na budowanie z nim więzi, szkolenie go i ogólną troskę o jego kondycję fizyczną i emocjonalną. Przysmaki Pedigree oferują odpowiedzialny sposób nagradzania psa i są idealne na wiele wspólnych okazji- do nagradzania, dla przyjemności, przy treningu, czy po to by dodać psu odwagi w trudnych chwilach. Pamiętaj jednak, że przysmaki powinny dostarczać nie więcej niż 10% dziennej porcji kalorii.

Przysmaki
Pedigree imagery
Kup online