PEDIGREE PL
Szukaj

Dowiedz się, jakie jest ryzyko wystąpienia choroby dziąseł u Twojego psa

Ryzyko wystąpienia chorób dziąseł u Twojego psa jest...

Co to oznacza?

Objawy choroby dziąseł

Nieświeży oddech
Nieświeży oddech u psów nie jest normalny i prawie zawsze jest objawem choroby dziąseł.
Krwawiące dziąsła
Krwawiące lub zaognione (czerwone lub spuchnięte) dziąsła są głównym objawem choroby dziąseł. Możesz zauważyć krew w ślinie swojego pupila lub na jego gryzakach czy zabawkach.
Zachowanie
Gdy pies ma mniej energii, traci chęć do zabawy lub nie jest już taki towarzyski jak kiedyś, często błędnie tłumaczy się to tym, że „po prostu się starzeje”. Tymczasem objawy te mogą świadczyć o chorobie dziąseł. Twój pies może również niechętnie reagować na dotykanie pyszczka, a także trzeć łapami tę okolicę, ponieważ bolą go zęby lub dziąsła.
Trudności w jedzeniu
Może się okazać, że Twój pies ma problemy z normalnym gryzieniem, co objawia się tym, że używa jednej strony pyszczka lub upuszcza jedzenie. Jeśli zauważysz, że woli mokrą karmę od suchej, wybiera ją najprawdopodobniej dlatego, że jest łagodniejsza dla jego obolałych zębów i dziąseł.

Czy regularnie pielęgnujesz jamę ustną swojego psa?

Należy dbać o higienę jamy ustnej psa, aby utrzymywać jego zęby i dziąsła w zdrowiu. Oznacza to codzienne szczotkowanie zębów, a także regularne wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. Koniecznie sprawdź nasz poradnik dotyczący szczotkowania zębów psa, aby uzyskać wskazówki, jak najlepiej i najdokładniej wyczyścić zęby swojego pupila. Ponadto gryzaki PEDIGREE® DENTASTIX™ to doskonałe uzupełnienie pielęgnacji jamy ustnej psa. Specjalnie opracowana receptura z aktywnymi składnikami o naukowo dowiedzionej skuteczności zmniejsza odkładanie się kamienia i utrzymuje zęby w czystości. Nie wspominając już o tym, że są pyszne! Można je podawać psom już od 4 miesiąca życia,
a dobre nawyki pielęgnacji jamy ustnej u szczenięcia warto rozwijać jak najwcześniej.

icon 1
Potrójne działanie: zmniejsza osadzanie się kamienia nazębnego nawet o 80%, czyści trudno dostępne zęby
i dba o zdrowie dziąseł.
icon 2
O niskiej zawartości tłuszczu
i bez dodatku cukru.
icon 3
Nie zawiera: żadnych sztucznych barwników ani aromatów.