PEDIGREE PL
Szukaj
Higiena Zębów Psa

Pielęgnacja Zębów Psa

4 na 5 psów powyżej 3. roku życia cierpi z powodu chorób przyzębia. A 90% opiekunów o tym nie wie

4 na 5 psów powyżej 3. roku życia cierpi z powodu chorób przyzębia. A 90% opiekunów o tym nie wie.

Choroba przyzębia (zwana także chorobą dziąseł) jest bardzo powszechna u psów. Zwierzęta nie mogą nam niestety powiedzieć o swoim cierpieniu, dlatego często nie zdajemy sobie z niego sprawy. Naszą misją jest wspieranie opiekunów w pielęgnacji zębów ich pupili: od wypracowania odpowiedniej rutyny higieny jamy ustnej po zwracanie uwagi na wczesne oznaki choroby dziąseł.

Dorosły 1

Zęby psa są dla niego tak ważne, jak dla nas ręce

Zęby służą psu nie tylko przy jedzeniu, lecz także do trzymania, ciągnięcia i przenoszenia różnych przedmiotów. Zwierzę posługuje się więc nimi bardzo intensywnie – to dlatego tak ważna jest ich właściwa pielęgnacja.

Dorosły 2

Czym jest płytka bakteryjna i kamień nazębny

Bakterie znajdujące się na zębach formują białawą, lepką warstwę zwaną płytką bakteryjną. Nieusunięta płytka twardnieje, tworząc kamień nazębny (który musi zostać profesjonalnie usunięty przez lekarza weterynarii podczas zabiegu czyszczenia i polerowania). Mikroorganizmy z płytki nazębnej atakują dziąsła, wywołując stan zapalny i ból. Niepodjęcie odpowiednich kroków może doprowadzić do wypadania zębów na skutek zniszczenia struktur podtrzymujących uzębienie.

Zeby nazebny

Lepiej zapobiegać niż leczyć: dlaczego tak ważna jest codzienna pielęgnacja jamy ustnej psa

Podobnie jak ludzie, psy potrzebują codziennej pielęgnacji jamy ustnej dla ich ogólnego zdrowia i dobrostanu. Najskuteczniejszym sposobem jest codzienne szczotkowanie zębów psa. Istotne są też regularne kontrole u lekarza weterynarii, a dodatkowo – można codziennie dawać psu gryzak dentystyczny taki jak PEDIGREE DentaStix™.

DentaStix produkty

Jeden PEDIGREE DentaStix™ dziennie pomoże zapobiec przyrostowi kamienia nazębnego

Badania naukowe potwierdzają, że wystarczy jeden gryzak PEDIGREE Dentastix™ dziennie, aby ograniczyć tworzenie się kamienia nazębnego nawet o 80%. Gryzaki o wyjątkowym kształcie litery X i specjalnej teksturze zostały zaprojektowane tak, by skutecznie czyścić zęby psa. A w dodatku psy je uwielbiają: uważają je za przysmak, a nie sposób na czyszczenie zębów!