PEDIGREE PL
Szukaj
Opieka nad Psem

Dzień Przyjaciela - uczcij go ze swoim psim towarzyszem!

Owning-A-Dog-is-Healthy_0_1.jpg

Pies od tysięcy lat uważany jest za najlepszego przyjaciela człowieka - już starożytne malunki nie mogły obejść się bez jego wizerunku. Czy zatem możemy w ogóle kłócić się z historią? W żadnym wypadku! Uczcijmy zatem 9. czerwca - Dzień Przyjaciela - wspólnie ze swoim czworonożnym towarzyszem!

Dzień Przyjaciela z psem u boku

Początek czerwca to idealny czas, żeby obchodzić Dzień Przyjaciela - jest ciepło, słonecznie, w sam raz na wspólne spędzanie czasu, zwłaszcza długie spacery! Brzmi to jak najlepszy prezent dla czworonoga, który to niewątpliwie właśnie tego dnia powinien być szczególnie doceniony. Owszem, bycie opiekunem psa to duży obowiązek, lecz jednocześnie - a może wręcz przede wszystkim! - ogromna przyjemność. Psy kochają swoich opiekunów bezwarunkowo. Są z nami w trudnych momentach, wspierają nas, pocieszają, bawią i tym samym sprawiają, że nigdy nie czujemy się samotni. Cóż, ewidentnie brzmi to jak definicja przyjaźni!

Jak wspólnie z psem uczcić Dzień Przyjaciela?

Jeśli szukasz sposobu na docenienie swojego psa i okazanie mu, jak bardzo jest dla Ciebie ważny, oto kilka pomysłów, które zdecydowanie trafiają w punkt:

  • Spędźcie ze sobą jak najwięcej czasu - psy potrzebują wiele kontaktu z człowiekiem i to właśnie w obecności najbliższej sobie osoby czują się najspokojniej i najbezpieczniej. Poświęć więc ukochanemu czworonogowi jak najwięcej chwil. Co więcej, warto by były one spędzone aktywnie. Wspomniany wcześniej długi spacer sprawdzi się idealnie!
  • Nowa zabawka - frajda w oku zwierzęcia gwarantowana! Psy uwielbiają gryźć i szarpać, a najlepiej nadają się do tego specjalnie stworzone zabawki. Postaw przede wszystkim na gryzaki, które dostaniesz w sklepach zoologicznych lub klinikach weterynaryjnych. Niektóre z nich są wyprodukowane z myślą o szczególnym wsparciu zdrowia zębów zwierzęcia. Ułatwiają m.in. mechaniczne czyszczenie zębów psa. Przyjemne z pożytecznym!
  • Podobnie zadziałają zdrowe przekąski stomatologiczne - który pies ich nie uwielbia! Są smaczne, kształtem, wielkością i teksturą idealnie nadają się do zabawy czy wspólnego treningu, a do tego pomagają zwierzęciu w zachowaniu zdrowych i silnych zębów! Postaw na PEDIGREE® DentaStix, które m.in. redukują osad, jaki gromadzi się na linii psich dziąseł. Nie zapominaj jednak, że podawanie tego typu przekąsek powinno być raczej rutyną niż świętem. Zgadza się, troska o zdrowie czworonoga będzie jednym z lepszych sposobów na codzienne okazywanie mu miłości - prawdziwie przyjacielskich uczuć!

O jakiej jeszcze dacie warto w tym kontekście pamiętać? Na pewno o 30. lipca, kiedy to obchodzone są Międzynarodowy Dzień Przyjaźni oraz Międzynarodowy Dzień Koleżeństwa. Wtedy także warto spędzić ze swoim czworonogiem jak najprzyjemniejsze chwile, chociaż - co ważne - nie ograniczajmy się tylko do tych konkretnych dni. Niech święto doceniające przyjaźń pomiędzy człowiekiem a psem trwa przez okrągły rok - bo nic nam tej relacji nie zastąpi!